Alfred Aleksander Wieczorek
Biografia
Alfred Aleksander Wieczorek urodził się 21 czerwca 1940 roku w Bydgoszczy.
W 1959 roku ukończył z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne w Bydgoszczy w klasie Czesława Nawrockiego. W latach 1959–1965 studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie grę na kontrabasie u Tadeusza Pelczara.
W Filharmonii Narodowej pracował od roku 1961. Współpracował przez długi czas z Zespołem Kameralistów Filharmonii Narodowej pod kierunkiem Karola Teutsha. Jako pierwszy kontrabasista po wojnie grał w nowym gmachu filharmonii koncert solo z orkiestrą pod dyrekcją Arnolda Rezlera. Był to koncert G-dur Domenico Dragonettiego, napisany na kontrabas i fortepian. Aranżację na orkiestrę przygotował Jan Michał Wieczorek.
Pod kierunkiem Alfreda Wieczorka grę na kontrabasie studiował Tadeusz Wielecki.