Podczas minionego weekendu, Bydgoszcz i jej okolice były miejscem dwóch smutnych zdarzeń drogowych, które skończyły się tragicznie. W obu wypadkach życie straciły cztery osoby, w tym dwoje dzieci, co wzbudziło ogromne poruszenie w społeczności.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątkowe popołudnie na skrzyżowaniu dwóch ulic w centrum Bydgoszczy. Młoda dziewczyna, mająca 14 lat, została potrącona przez tramwaj linii nr 5. Świadkowie zdarzenia zostali przesłuchani przez policję, a monitoring miejsca został zabezpieczony. Z wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna weszła na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle, gdy przejeżdżały tramwaje. Nastolatka zmarła w szpitalu, pomimo natychmiastowej pomocy medycznej.

Drugie zdarzenie wydarzyło się dzień później na trasie S5 w pobliżu Bydgoszczy. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra, jadąc pod prąd, zderzył się z nadjeżdżającym mercedesem vito. W samochodzie podróżowało pięć osób, w tym dziecko. 69-letni kierowca Opla zginął na miejscu, natomiast w następnych dniach w szpitalu zmarła 4-letnia dziewczynka oraz 68-letni kierowca mercedesa. Policja przez wiele godzin pracowała na miejscu zdarzenia, zabezpieczając dowody.

Obecnie trwa dochodzenie prowadzone przez śledczych i prokuraturę, mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności obu wypadków drogowych.

Źródło: https://bydgoszcz.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024