XXIV Olimpiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej
Policja na XXIV Olimpiadzie w Nowej Wsi Wielkiej – pokaz technik kryminalistycznych i praktyczne porady bezpieczeństwa.
W Nowej Wsi Wielkiej zorganizowano XXIV Olimpiadę Sportową Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Kujawsko–Pomorskiego. W wydarzeniu wzięli udział policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Wyżyny oraz z Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
W dniu 25 czerwca 2026 roku podczas olimpiady szczególne zainteresowanie wzbudzało stanowisko technika kryminalistyki. Policjantka pokazywała, jak zabezpiecza się ślady daktyloskopijne i zaprezentowała wyposażenie walizki używanej w codziennej służbie.
Funkcjonariusze z Komisariatu na Wyżynach przekazywali uczestnikom elementy odblaskowe, gadżety, a także ulotki i praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w życiu codziennym, ze szczególnym uwzględnieniem wakacyjnego okresu i ruchu drogowego.
Duże zainteresowanie wzbudzał również radiowóz, do którego chętnie wsiadali podopieczni domów samopomocy.
To kolejna edycja olimpiady, w której policjanci mieli możliwość zaprezentowania części swojej pracy.
Źródło: policja.gov.pl