Uwaga na upały: nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w samochodzie
Upały nadchodzą - nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w rozgrzanych autach. Zadbaj o bezpieczeństwo podczas podróży.
Temperatura powietrza przekracza już +30°C. Policja apeluje, aby w dni o tak wysokich temperaturach nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt, nawet na chwilę.
Wnętrze pojazdu nagrzewa się bardzo szybko, co grozi życiu i zdrowiu osób przebywających w środku. W upały warto też odpowiednio przygotować się do jazdy.
Upały mogą stanowić śmiertelne zagrożenie, a szczególnie niebezpieczne są dla osób starszych i dzieci - pamiętajmy o tym podczas podróży.
Podczas podróży i letniego wypoczynku przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa i kierujmy się zdrowym rozsądkiem, aby nie narażać nikogo na utratę zdrowia czy życia.
Nie bądźmy obojętni! W upały zwracajmy uwagę na osoby w otoczeniu, które mogą potrzebować pomocy: dziecko lub zwierzę pozostawione w zamkniętym samochodzie albo starsza osoba, która zasłabła z powodu wysokiej temperatury. W takiej sytuacji informujmy odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Źródło: policja.gov.pl